0

Epic Games eliyle piyasaya çıkan ve son zamanların en popüler video oyunlarından biri olan Fortnite’ın mobil versiyonu, geçen Mart ayında iOS kullanıcılarının karşısına çıkmıştı. Oyunun iOS platformuna giriş yapmasının üzerinden henüz 200 gün geçmiş olmasına rağmen Sensor Tower’ın açıkladığı verilere göre oyun, 300 milyon dolarlık bir ciroyu geride bıraktı.

Fortnite böylelikle 200 günde en çok indirilen iOS oyunu oldu. Bunun yanında 228 milyon dolar ile Clash Royale ikinci, Kings of Honour ise 121 milyon dolar ile üçüncü sırada yer alıyor.

Yayınlanan istatistiğe göre oyun bu gelirin %65’ini Amerika’dan sağlıyor. Başta iOS platformunda günlük ortalama 1,5 milyon dolarlık gelir elde eden oyun, Sezon 6'nın çıkışandan sonra günlük gelirini 2,5 milyon dolara yükseltti. Oyun sadece geride bıraktığımız hafta 20 milyon dolarlık gelir sağladı.

Bununla birlikte oyun aynı gurur verici istatistiklerini Android tarafında da devam ettirmeyi başarıyor. 9 Ağustos’ta Android oyuncuları ile buluşan oyun, şimdiye kadar 60 milyon dolarlık bir gelir elde etti. Oyun tıpkı iOS sürümündeki gibi davetiye yöntemi ile indiriliyor. Oyunu indirebilmek için Fortnite’ın resmi web sitesinde form doldurmanız lazım. Sonrasında ise firmanın size yolladığı davetiye ile oyunu indirebiliyorsunuz.

Yorum Gönder

Lütfen saygı çerçevesinde yorumlar yapalım. Ayrıca gereksiz yorumlar yayınlanmaz.

 
Top