Facebook Gaming Beta Sürecine Girdi

Facebook'un mobilde kullanılacak yeni uygulaması Facebook Gaming, kısa adıyla fb.gg mobil uygulaması için testler başladı. Bildiğiniz gibi YouTube daha önce Youtube Gaming platformunu denemiş ve kısa süre önce platformu kapatmıştı. Amaç ise her zaman aynı Twitch 'ı tahtından indirmek ve bu sektörden pay koparmak. İşte Engadget sitesinde yayınlanan haberden detaylar;

Facebook, Facebook Gaming (fb.gg) ismini verdiği oyun platformunun mobil uygulama sürümünü sınırlı sayıda kullanıcı için kullanıma sundu.

Facebook’un çiçeği burnunda oyun platformu bir mobil uygulama olarak bazı kullanıcıların erişimine sunuldu. Sensor Tower ve TechCrunch, Facebook Gaming'in (fb.gg) sınırlı bir beta testi olarak Android’de erişime açıldığını doğruladı. Bu uygulama, webde kullanılan canlı yayın ve video platformunun mobile uyarlanmış halinden başka bir şey değil elbette. Uygulama, takip ettiğiniz oyuncuların yayınlarına hızlı bir şekilde ulaşmanızı imkan tanıyor.

Uygulamanın daha geniş oyuncu kitlesinin kullanımına sunulması kısa zaman içinde olmayacak. Hali hazırda bir Facebook sözcüsü, verdiği bir demeçte uygulamanın sadece sınırlı özelliklerle Filipinler’de kullanıma geçtiğini söyledi. Bu uygulamanın neden çıktığını tahmin etmek zor değil: Twitch, Mixer ve YouTube gibi rakip yayın platformlarının sektördeki konumundan pay almak. YouTube, Gaming platformundan uzaklaşırken Facebook ise işin detayına inmek istiyor. YouTube’ın nihayetinde başarısız olması sonrası Facebook’un başarılı olup olmayacağını zamanla göreceğiz.

Sosyal medya lideri Facebook, yayınladıkları resmi açıklamada bu uygulamayla Facebook’ta insanların oyun içeriklerini tek bir yerde bulabilmelerini umduklarını ve uygulamanın şu anda beta sürecinde bulunarak oyun topluluğundan geri bildirimler almakta olduğunu ifade etti.

Bakalım sonuç ne çıkacak.

Yorum Gönder

0 Yorumlar