0

Fetih oyunu, kahraman olarak tarihe adını yazdırmış bir sultanı seçti. Yıldırım Bayezid Fetih Oyununa kahraman oldu. Gelin özelliklerine bir göz atalım.

Yeni bir kahraman! 4. Osmanlı Sultanı Yıldırım Bayezid'e, Fetih'e hoş geldin diyelim!

Bayezid, Osmanlı İmparatorluğu'nun komutanı ve sultanıydı. 1389'da, babasına Kosova Savaşı'nda eşlik etti ve muharebede büyük bir kahramanlık gösterdi. Babası, bu savaş sonunda şehit düşünce tahta geçti. Düşmanlarını yok ederek hem Sırbistan'ı hem de Bulgaristan'ı topraklarına kattı ve Prens Lazar'ı idam etti. 1395'te, Niğbolu Savaşı'nda, Bayezid Macar Kralı Sigismund ve Macar, Leh, İngiliz ve Fransız askerlerden oluşan 100,000 kişilik ordu ile savaşmıştır. Muharebe kazanılmış olup, Bayezid 10,000'den fazla savaşçı esir almıştır.

☆ Rol: Orta Saldırgan ve Destek. Süvari hasarı verir. Ön Safhayı indiren bir Kahraman. Süvarilerin, düşman Piyadelere vereceği ek hasarı arttırır.
☆ Birlik Türü: Süvari
☆ Kahraman Yeteneği (Svy 5): Yıldırımın Öfkesi
Savaşın başlangıcında 5 Süvari Takımının, düşman Piyade takımına vereceği ek hasarı %100 arttırır. Birlik SDRsının %150 kadarını ön safhada bulunan 3 düşman takıma hasar olarak verir.
☆ Ordu Yeteneği (Svy 5): Yiyecek Üretimi +30%
☆ Tavsiye Edilen Kretler: Güç, Öncü Kolu, Çekiç, Savaş, Zırh
☆ Tavsiye Edilen Formasyon:
- Kavgacı Kral: Baybars, Al Jassas, Al Muzaffar, Bayezid,
l. Süleyman.
Gelişmiş saldırgan Süvari formasyonu. Al Jassas, Al Muzaffar ve Bayezid ön safhayı indirmekte iyidir ve bunu yaparken büyük hasar verir. 5 veya daha az kahraman içeren savaşlarda büyük hasar verir.

#Fetih #YeniKahraman

Yorum Gönder

Lütfen saygı çerçevesinde yorumlar yapalım. Ayrıca gereksiz yorumlar yayınlanmaz.

 
Top