Vikings War of Clans Büyük Güncelleme Geliyor. Amaç Ne?

Sevilen strateji mobil oyun Vikings War of Clans kale seviyesinin de arttığı bir güncelleme alıyor en uyuz eden kısım bu? Peki bu güncelleme kimin işine yarıyor? Neden uyuz ediyor?

Verilen bilgiye göre araştırma kısımlarında da güncelleme ile geliştirme seviyeleri artacak, ayrıca kale seviyeleri de artacak. Bu durum.ise yine gelişmiş kalelerin işine yarayacak. Düşük seviyeler altın yükünün altında ezilmeye devam edecek.

Vikings War of Clans, Clash of Kings gibi strateji oyununlarının en uyuz eden kısım gelişmiş kalelerin olması ve gelişmekte olanların onlara yetişmek için para harcayıp durması, sonra tek kazananın oyun olması.

Vikings War of Clans guncellemesinde kale 31 seviyeye kadar geliştirilebilir oluyor. Yeni Kahraman araştırmaları ve seviyeleri oyuna ekleniyor. Diğer bazı araştırmalarda da aynı durum var. Yeni oyun geliştirmeleri ve iyileştirmeler mevcut.

Brave conquerors, don't rest on your laurels — conquer unprecedented summits of mightiness in the updated world of Vikings!

- Your rivals will be left far behind! Upgrade buildings in the Town to level 31 — the fame of your power will spread faster than the wind, making your enemies tremble in fear.
- Wisdom and tactical superiority are key to brilliant victories! The new “Hero” Knowledge category will open up grand possibilities for you in your conquest of the Scandinavian lands.
- A true Viking constantly aspires to bigger and better things! New Knowledge in the Economic, Espionage, Training and Invaders categories will give you advantages not only in Town development, but in ferocious fights with enemies as well.
- Dive into the world of Vikings: War of Clans and enjoy a smoother experience thanks to general gameplay optimization!

Indestructible sons of Odin, achieve greatness in all things and write your name into the legends of the North!

#VikingsWarOfClans #Vikings #VikingsUpdate

Yorum Gönder

0 Yorumlar