Tencent League of Legends'a Süre Sınırı Koyacak

Tencent bağımlılık yapan oyun konusunda çocukları korumak adına önemli bir adım attı bundan sonra 12 yaşın altında olan çocuklar Honor of King isimli oyununda günde 1 saat oyuna girebilecek. 12 yaşından büyük çocuklar ise 2 saat oyun oynayabilecek.

Şimdilik bu uygulama Çin'de devreye girdi. Honor of King oyununda uygulamaya başlanan bu durum ne zaman diğer ülkelere ve diğer oyunlara ayrıca diğer sunuculara gelir bilmiyoruz ama yakın zamanda devreye girecektir.

Bu uygulama nasıl olacak, kimler tepki verecek bilemiyoruz. Ayrıca 1 saat gibi bir sürede insanlar oyun içi günlük hedeflerini tamamlayabilecek mi en büyük sorunlardan birisi de bu. Daha önce bazı oyunlarda gördüğüm bir uygulama vardı. Size kaç saattir çevrim içi olduğunuzu sürekli bildiriyor ve dikkatli olmanız gerektiğini söylüyordu. Bu oyunlar için genelde iyi birşey değil çünkü böyle oyunlar çevrim içi oyuncu sayısıyla daha aktif olur daha değerli olur.

Uygulama neticesinde.muhtemelen oyunların sunucu giderleri biraz düşecek. Muhtemelen oyuncu azlığından kaynaklanacak küçük bir gelir düşüşü ise bu şekilde tolere edilecek.

Yorum Gönder

0 Yorumlar