0

Apple'ın uzun zamandır çok sıcak bakmadığı ekran videosu kaydetme sonunda resmi olarak Apple onaylı iOS işletim sistemine geliyor. iOS 11 ile bizlerle olacak bu özellik özellikle mobil oyun videosu çekenleri çok fazla tatmin etmeyecek. Şimdilik iOS 11 Beta 3 sürümü için konuşuyorum. Belki tam sürüm yayınlandığı zaman sizleri tatmin edebilir.

iPhone ile mobil oyun videoları mı çekmek istiyorsunuz? O halede şimdi iOS 11'e beta olarak geçebilirsiniz. Cihaza ekran video kaydetme özelliği ekleniyor. Lakin en önemli şey olan ses kaydetme maalesef yok. Sadece görüntü alabiliyorsunuz. Çok kurcaladım ama bulamadım.

Ben mobil oyun videolarımı çoğu zaman sesi ayrı kaydederek oluşturdum. Başka bir cihazdan oyun oynarken sesinizi kaydedip videonun üstüne düzenlemek yoluyla kaydedebilirsiniz.senkronizasyon sorunlarını aştıktan sonra daha kaliteli bir çıktı alacağınızdan emin olabilirsiniz. iOS 11 ekran videosu kaydetme özelliği sadece sizin sesinizi değil telefonun sesini de kaydetmiyor. Belki bu sorunlar tam sürüm yayınlandığında çözülmüş olur ya da bu özellik sonradan eklenebilir. Ben de merakla bekliyorum. Bugün iOS 11 ile ilk ekran videomu kaydettim. Bir oyun videosu çektim. Bir kaç gün içinde youtube kanalım youtube.com/rocknrogue da olacaktır.

Yorum Gönder

Lütfen saygı çerçevesinde yorumlar yapalım. Ayrıca gereksiz yorumlar yayınlanmaz.

 
Top