Daha Çok Kadınlar Mobil Oyun Oynuyor Peki Neden?

Türkiye'de mobil oyuncuların yarısından fazlasının kadınlar olduğu ortaya çıktı. %51 i geçen bir kadın oyuncu profili mevcut peki kadınlar neden fazla, ya da mobil oyuncuların çoğu neden kadın?

Adcolony araştırma şirketinin Türkiye'de yaptığı araştırma neticesinde mobil oyuncuların çoğunun kadın olduğu ortaya çıktı. Bu düşündüğümüzün aksi bir durum olsa da araştırmalar bunu gösteriyor. Özellikle bulmaca ve renk birleştirme gibi basit oyunların popülerliğini göz önüne alacak olursak kadın oyuncuların bu tip basit ve eğlenceli oyunları seçtiğini anlamak güç olmaz. Peki kadınlar mobil.oyuncular arasında neden fazla?

Bunun en önemli sebeplerinden birisi ev hanımları. Oyun oynamak için bol bol zamanları olabilir. Ayrıca araştırmada bir netice daha ortaya çıkıyor. Oyuncular daha çok zaman geçirmek adına mobil oyun oynuyor.

Mobil oyunların gelirlerinin film gelirlerini aştığı günümüzde kolay erisilebildigi için mobil oyun tercih edenlerin sayısı da oldukça fazla. Mobil Oyun seven biri olarak oynadığımız oyunların çoğunda rakibinizin bayan olduğunu söylemek istedim. Siz ne düşünüyorsunuz?

Yorum Gönder

0 Yorumlar