Youtube'un Web Tasarımı Değişti

Ben bir youtube takipçisi ayni zamanda içerik oluşturucuyum. Bu nedenle bu tür haberler benim icin oldukça önemli. Bu nedenle sizlerle de paylaşmak istedim. Youtube uzun zamandir bütün hizmetlerini mobil uygulamalarını en başta da Android'in kendisini geçirdiği materyal tasarıma bu seferde web üzerinden görüntülenen youtube u da geçirdi. Kisaca arayuz daha cok kullanıcı dostu olmuş.

Youtube'un yeni tasarımında en cok dikkat çeken nokta gece modu olmuş. Birçok video ve film sitesi daha kolay video izlemek için gece kodunu sitelerinde kullanıyor biliyorsunuz. Ayrıca uzantı kullanarak gece kodunu youtube için aktif edebiliyorduk lakin bunların hiç birine gerek kalmadı.

Google youtube üzerindeki bu değişikliklerle izleyicilerin aradığını daha kolay bulmasını ve sadece sevdiği içeriği izlemeye odaklanmasini sağlamak icin yapmış. Mantıklı.

Tasarımda birkaç ufak değişiklik de bulunuyor. Dikkat dağıtıcı renkler ve çizimler gitmiş tamamen sade bir görünüm kazanmış. Ayrıca bu Youtube'un yeni modu hala aktif olmuş değil Suan test aşamasında sizde görebilirsiniz. Youtube.com/new adresinden yeni tasarıma bakabilirsiniz. Google tasarım hakkında görüşlerinizi de bekliyor. Geri bildirim yapmayı unutmayın.

Yorum Gönder

0 Yorumlar