0

Çıkan haberler yapılan araştırmalara göre mobil oyun sektöründe sıkıntılar var. Oyuncu sayısı azlığı. Aslında sıkıntı oyuncu sayısında değil. Çok fazla alternatifin olması. Özellikle Google Play Store'daki uygulama ve oyunlara bakın. İstemediğiniz kadar var. Hatta bazı oyunların sahteleri ya da benzerleri bile çıkabilir. Bakınız: Craft Royale  Tribal Mania. Sadece Clash Royale'in bile popüler olmayı başarmış iki tane benzeri mevcut. Daha bundan bir sürü olduğunu söylesem yalan olmaz.

Sıkıntı şu ki oyunlar ücretsiz olunca oyuncu indiriyor ve beğenmezse hemen kaldırıyor. Oyun yayıncıların şikayet ettiği durum bu. Ama şunu da söylemek lazım ki oyuncuyu senin elinde tutman gerekiyor. Bu Mobil Oyun Pazarının değil senin sıkıntındır. Demek ki yaptığın oyun olmamış.Mobil oyun yayıncıları ücretsiz yayınladıkları oyunlardaki reklam gelirlerinin beklentileri karşılamadığından da şikayetçi. Bir oyuncu olarak söyleyebilirim ki reklam çıkan oyunlar kadar can sıkıcı bir durum, şu oyun sektöründe yok. Ücretsiz bir oyunda parayla eşya satışını anlarım ama reklam oyunu mahvediyor.

Mobil oyun sektörünün son zamanlarda can çekiştiği konusunda haberler çıkmaya başladı. Lakin pek aldırış etmemek gerekiyor. Zaten gerçekten ilgi gören bir oyun iyi bir yönetimle oyuncusunu elinde tutmayı başarabiliyor. O halde sıkıntı pazarda ve oyuncularda değil oyun yapımcılarında.

Bir başka mobil oyun haberinde görüşürüz. Mobil oyun videolarını izlemeyi unutmayın.

Yorum Gönder

Lütfen saygı çerçevesinde yorumlar yapalım. Ayrıca gereksiz yorumlar yayınlanmaz.

 
Top