Türkiye'de Oyun Oynayan 3 Kişiden 1'i Telefonda Oynuyor

Casper'dan harika rakamlar geldi. Excalibur markasıyla uzun zamandır piyasada olan Casper Türkiye'deki 27 milyon oyuncunun hangi platformları tercih ettiğini açıkladı. Verilen rakamlara bakarsak 3 kişiden 1'i telefondan oyun oynuyor. Diğer 2 kişi de biri PC'den biri de konsoldan oyun dünyasına giriyor.

Son zamanlarda sürekli mobil oyun sektörünün hızlı gelişiminden bahsedip duruyoruz. Bununla ilgili bir rakamı daha vermek istedik. Sadece ülkemizde 27 milyon oyuncu var ve bunun 9 milyonu telefondan oyun oynuyor.

Oyuncular arasında son zamanlarda özellikle mobil oyun sektörünün gelişmesiyle bir tartışma ortaya da çıkmıştı. Telefondan oyun oynayanlar cidden oyuncu mu? Siz ne düşünüyorsunuz bilmiyoruz ama telefondan oyun oynayanlar bence oyuncu kategorisine girebilir. Mobil oyun sektörü ile ilgili haberler duyurmaya devam edeceğiz. Takipte kalın.

Türkiye'de Oyun Oynayan 3 Kişiden 1'i Telefonda Oynuyor Türkiye'de Oyun Oynayan 3 Kişiden 1'i Telefonda Oynuyor Reviewed by Tarık Bayar on Temmuz 25, 2017 Rating: 5

Hiç yorum yok

Lütfen saygı çerçevesinde yorumlar yapalım. Ayrıca gereksiz yorumlar yayınlanmaz.

Business

Recent Posts